Na co należy zwracać uwagę przy zakupie wózka?

Przy zakupie wózka należy zwracać uwagę na wiele aspektów i wytycznych, takich jak na przykład wielkość i wysokość wózka, czy też wielkość i rodzaj kółek, wielkość budki w spacerówce. Wszystko to, jeśli zostanie dobrze dobrane, automatycznie sprawia, że zakupiony wózek stanie się idealnym i bardzo dobrym wózkiem i praktycznym, takim który będzie służył przez długi, długi czas i będzie bardzo dobrym przewoźnikiem dla dziecka. Koła w spacerówce, to kluczowe zagadnienie, o którym nie należy zapominać.

Profesjonalna jednostka certyfikująca Global Quality – oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów BRC packaging.

Trzeba je dobrze dopasować, należy także pamiętać o dopasowaniu odpowiedniej ich wielkość, bo na przykład za małe koła są jednoznaczne z tym, że wózek ciężko się będzie prowadzić. Druga sprawa jest taka, po jakiej powierzchni będą się odbywały spacery z wózkiem, na przykład, jeśli wie się,że tereny po których będzie się spacerować to polne, nierówne drogi, trzeba zadbać o to, by koła były duże i szeroko rozstawione. To samo tyczy się pory roku zwanej zimą, jeśli droga, po której się spaceruje będzie zaśnieżona i nierówna, to również trzeba pamiętać o doborze dużych kół do wózka. Jeśli natomiast mieszka się w mieście, gdzie jak wiadomo, chodniki są równe i w miarę zadbane – wystarczy kupić spacerówkę z normalnej wielkości kołami, na przykład piankowo-kauczukowymi. Kolejna rzecz to wielkość budki w spacerówce.

Niektóre wózki mają małą budkę, która zasłanie jedynie głowę malucha, inne zaś mają dużą, która osłania głowę malucha, ale także cały wózek. To, co jest idealnym rozwiązaniem, to budki regulowane, dzięki którym sama mama będzie mogła określić i ustalić jakie rozwiązanie będzie dla dziecka najlepsze. Można wtedy dopasować ją do odpowiedniej pory dnia i sytuacji meteo. Barierka i szelki to równie ważna rzecz, o której należy pamiętać i wystrzegać się jej. Dlaczego? Aby dziecko mogło czuć się dobrze i bezpiecznie. Dlatego też dobrze, kiedy spacerówka ma zarówno szelki jak i barierkę. Na przykład, szelki sprawdzą się głównie wtedy, gdy dziecko jest jeszcze małe i często się wychyla, ale oczywiście nie tylko wtedy. Przydadzą się również, gdy mama będzie się wybierać na przejażdżkę z małym autobusem. Barierka, to równie ważna część wózka, dobrze jest wcześniej sprawdzić, czy dobrze się odpina i najlepiej jeśli tak będzie z prawej i lewej strony, by można było wyciągnąć dziecko w każdej sytuacji, która tego wymaga.

Ważne jest także i należy zwrócić na to uwagę, by z barierki wystawał pręcik, który zapobiegnie wyślizgnięciu się dziecka z wózka. Wielkość koszta to również ważny temat, który z pewnością należy poruszyć. Kosz pod wózkiem, powinien być w miarę duży i odpowiednio stabilny, bo bardzo często dochodzi do sytuacji, w których się przydaje i jest niezbędny, choćby do tego, że zimą rodzic malca może tam wrzucić dodatkowy koc, którym może owinąć maleństwo, kiedy zrobić się bardzo zimno.

Podobne wpisy