Rodzaje wózków na spacer – spacerówki

Spacerówka to model wózka dziecięcego, które kupuje się wtedy, gdy dziecko zaczyna już samodzielnie siadać i być ciekawym świata. Jeśli nadal go nie masz, to koniecznie w taki zainwestuj, bo czas najwyższy! Jak odpowiednio dobrać wózek dla takiego malucha, który już rozumie to, co się wokół niego dzieje? Poniżej opiszę, w jaki sposób dobrać i na jakiej zasadzie wózek dla dziecka. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, tak zwana spacerówka to, idealny i wymagany pojazd dla siedzącego dziecka.

Z reguły rodzice, przy zakupie takiego urządzenia, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jego wygląd, inni na wymiary, a jeszcze inni na funkcjonalność spacerówki. Często jednak okazuje się, że poprzez nieprawidłowe rozeznanie modeli, po kilku dniach wózek taki jest niepraktyczny, nie pojemny i średnio funkcjonalny. Oczywiście nie ma takiego modelu spacerówki, który byłby jedyny i idealny, bo rzecz jasna każdy rodzic ma inne oczekiwania pod tym kątem i każde dziecko jest też inne. Ten tekst jest przede wszystkim o tym, w jaki sposób odpowiednio wybrać wózek dla dziecka, dla osób, które nie bardzo orientują się w temacie. Przede wszystkim należy zwrócić na rozmiar i wagę spacerówki.

Rozmiar dobrze jest dopasować do rozmiaru i tego jak szybko rośnie maluch, wtedy zakup taki okaże się najbardziej opłacalny i będzie mógł wystarczyć na określony okres czasu, nie tylko na chwilę. Jeśli spacerówka ma być używana na co dzień, należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość jego oparcia i szerokość siedziska. Wielokrotnie jest tak, że dziecko w wieku dwóch lat wyrasta już z wózka i ciężko jest mu się w nim obracać, czy poruszać, dlatego lepiej jest kupić wózek, który będzie służył dłużej niż chwilę, czyli taki z wysokim oparciem i szerokim podłożem. To najbardziej praktyczna opcja, w której nawet trzylatek poczuje się komfortowo. Warto jest również zwrócić uwagę na wagę samego wózka. Najlepiej jest unikać tych najcięższych, bo są one zwyczajnie niepraktyczne, najlżejsze natomiast bardzo źle się prowadzi. Trzeba to wyważyć i wtedy kupić dobry wózek – nie za lekki, nie za ciężki.

Jeśli zdarzy się, że matka dziecka jest nieco niższa, to koniecznie trzeba sprawdzić dopasowanie jej do wózka. Musi go złapać i zobaczyć, jak się z nim czuje. Należy sprawdzić, czy rozmiar jest odpowiedni. Na pewno nie będzie wygodne spacerowanie z rękami uniesionymi w górę, czy też z pochyloną sylwetką. Dlatego warto jest inwestować w coś, co poza tym, że okaże się dobre dla dziecka, jak również wygodne dla jego matki, czy ojca. Choć to częściej matki wożą swoje dzieci, dlatego to głównie do nich powinien być dopasowany wózek zwany spacerówką. Jeśli chodzi o koła w spacerówce, to im mniejsze, tym gorzej, źle się bowiem takie prowadzi.

Podobne wpisy